اوبونتو ۹.۰۴

اگه شما هم مث من اوبونتو ۹.۰۴ رو نصب کردید و بعد از بالا اومدن اوبونتو دیدید همچنان تم قبلیتون به صورت ناقص فعاله و خبری از تم پیشفرض اوبونتو نیست، کافیه فولدر مخفی  gconf رو پاک کنید. دیگه اینکه سرعت لود اوبونتو از لحظه بعد از  گراب تا دیدن صفحه لاگین برای من فقط ۱۵ ثانیه زمان برد. بعد نصب شاید دوست داشته باشید دمای کارت گرافیک با دمای پردازشگرتون رو داشته باشید. برای اینکار کافیه اپلت سنسور رو با دستور زیر نصب کنید.

#sudo apt-get install sensors-applet

و بعد از نصب اپلت،  دستور زیر رو برای فعال سازی برنامه در کرنل وارد کنید و تمام گزینه‌هایی که براتون می‌یاد رو با yes  و اینتر جواب بدید.

#sudo sensors-detects

و بعد هم اپلت رو کافیه به اسم Hardware sensors Monitor به پنل خودتون در اوبونتو اضافه کنید و سیستم رو یک ریست بدید.

temp

توی اوبونتوجدید  با زدن sudo  دیگه  دستورات به صورت اتومات تکمیل نخواهند شد که نمی‌دونم یه باگه یا برای امنیت بیشتر! گزینه Ctlr+Alt+Backspace هم برای اینکه کاربران اون رو به صورت تصادفی وارد نکنند غیر فعال شده!  برای فعال کردن این گزینه هم کافیه بعد نصب برنامه dontzap در ترمینال، درستور sudo dontzap –disable  رو وارد کنید.

برای نصب بیشتر کدک‌ها و همینطور فلش و جاوا در اوبونتو  کافیه تیک گزینه زیر رودر سیناپتیک بزنید تا بسته‌های مورد نیاز همگی دانلود بشن.

restrictedحالا می‌رسیم به نصب پلیر محبوب من یعنی پرنده آوازخوان

Contributed Builds

بعد از دانلود بسته‌ی مورد نظر،  برای نصب این برنامه باید مراحل زیر رو انجام بدید.ابتدا انتقال برنامه به فولدر opt با دستور زیر.

sudo cp Songbird_1.1.1-1018_linux-x86_64.tar.gz /opt/

بعد از رفتن به دایرکتوری opt دستور زیر رو اجرا کنید.

tar xzvf Songbird_1.1.1-1018_linux-x86_64.tar.gz

حالا دایرکتوری به اسم Songbird رو باید اونجا ببنید که مجوز این دایرکتوری رو باید با دستور زیر به مجوز گروه و یوزری که از اون استفاده می‌کند، تغییر بدید.

sudo chown -R erghezi:erghezi Songbird

حالا باید به داخل دایرکتور Songbird در دایرکتوری opt برید و دستور زیر رو اجرا کنید تا برنامه برای بار اول اجرا بشه.

./songbird

حالا باید برای برنامه یه میانبر در قسمت اپلیکشن ایجاد کنید تا دسترسی به اون اسون باشه! برای اینکار کافیه بر روی Apllications راست کلیک کنید و بعد گزینه Edit menus رو بزنید. بعد وارد قسمت Sound & Video بشید و حالا از سمت راست بر روی گزینه New Item کلیک کنید.

screenshot3برای عوض کردن آیکون برنامه ابتدا بر روی اون شمایل فنر مانند یه کلیک  کنید و بعد در قسمت Browse آدرس /opt/Songbird/songbird.png رو وارد کنید تا از شمایل خود برنامه بتونید استفاده کنید. در قسمت name هم  songbird و در قسمت Command هم فایل اجرای برنامه یعنی /opt/Songbird/songbird رو وارد کنید تا کارتون تموم شه! با انجام این کارا برنامه به درستی بر روی سیستم عامل نصب می شه و فولدری مخفی در پارتیشن خونگیتون به اسم Songbird2 ساخته می‌شه که محل نگهداری کاور تمام‌ آهنگاتون همینجاست. جالبه بدونید که برنامه برای نگهداری متن ترانه‌ها فولدری مخفی به اسم lyrics ایجاد می‌کنه و همه اینا بدین معنی که شما با عوض کردن سیستم عاملتون باز هم به همه ترانه‌ها و کاورهایی که قبلا اونها رو دانلود می‌کردید دسترسی دارید.

The short URL of the present article is: https://www.novid.ir/F8g1O

3 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *