قدرت پردازشگر خود را بین برنامه‌ها به دلخواه خود تقسیم کنید

با دستور زیر به راحتی قادر هستید قدرت پردازشگر خودتون رو به برنامه‌ای ، بیشتر از برنامه‌‌های دیگه ، اختصاص بدین . در اصل شما با دستور زیر به پردازشگر می‌گین که وقت بیشتری رو برای یک برنامه صرف کنه و یا حتی می‌تونید بگید که وقت کمتری رو برای برنامه‌ی دیگر صرف کنه . مثلا اگه همیشه فایرفاکس شما در هنگام کار هنگ می‌کنه می‌تونید از پردازشگرتون بخواید که اولویت بیشتری رو به فایرفاکس اختصاص بده .

sudo nice -n -15 firefox

یا مثلا اگه می‌خواید با یک برنامه‌ی سنگین مثل اپن آفیس یا جیمپ کار کنید ، کافیه به پردازشگرتون بگید که اولویت بیشتری رو به اون برنامه‌ها اختصاص بده ! باید بگم که شما با این دستور واقعا احساس افزایش سرعت رو احساس خواهید کرد . دستور واقعا زیباست و شایدم علت نامگذاری اون همین باشه. فقط نکته ای که هست اعدادیه که می‌تونید بدید و بین  -۲۰ تا ۱۹ متغیره . اعداد منفی تر رو اگه وارد کنید ، یعنی به پردازشگر دارین می‌گین که وقت بیشتری رو صرف اون برنامه کنه و عداد مثبت‌تر هم یعنی برعکس !!

فقط باید دقت داشته باشین که مثلا  دستور زیر رو وارد نکنید ، مگر اینکه واقعا قصد ادیت یک عکس رو به مدت طولانی داشته باشید:

sudo nice -n -20 gimp

با دستور بالا یعنی دارید می‌گید که تمام قدرتت رو ، ای پردازشگر من ، به برنامه‌ی جیمپ اختصاص بده (یه چیزی تو مایه‌های اجی، مجی ، یا ، ترجیه خودمونه) !! پس در این حالت توقع نداشته باشین که بتونید کاری غیر استفاده از برنامه‌ی جیمپ رو داشته باشین . حتی شاید در این موقع توانایی استفاده از ترمینال رو هم نداشته باشین (البته همچین چیزی محاله) برای درست شدن وضعیت هم کافیه برنامه‌ی جیمپ رو ببندید.


منتشر شده

در

,

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *